IAU catalogus met namen van sterren

De catalogus met namen van sterren van de International Astronomische Unie. Deze lijst is bijgewerkt tot en met 24 november 2016.

Legenda:

  • ID = aanduiding volgens Bayer of Flamsteed
  • Const = sterrenbeeld
  • IAU Name = de door de IAU toegekende naam in de door de IAU voorgeschreven spelling.
  • Vmag = Visuele helderheid uitgedrukt in magnitude
  • HIP = de nummering volgens de Hipparchos catalogus
  • HD = de nummering volgns de Hanry Draper catalogus
  • Approval date = Datum toekenning IAU
Lijst van door de IAU goedgekeurde namen van sterren per 24-11-2016
IDConst.IAU NameVmagHIP#HD#Approval Date
αAndAlpheratz2.076773582016-06-30
βAndMirach2.07544768602016-06-30
γ1AndAlmach2.109640125332016-07-20
ξAndAdhil4.87641182072016-08-21
υAndTitawin4.09751398262015-12-15
14AndVeritate5.221160762213452015-12-15
αAqrSadalmelik2.951090742097502016-08-21
βAqrSadalsuud2.901062782048672016-08-21
γAqrSadachbia3.861103952120612016-08-21
δAqrSkat3.271131362166272016-08-21
εAqrAlbali3.781026181980012016-09-12
θAqrAncha4.171100032113912016-09-12
κAqrSitula5.041117102143762016-09-12
αAqlAltair0.76976491876422016-06-30
βAqlAlshain3.71980361885122016-08-21
γAqlTarazed2.72972781867912016-08-21
ξAqlLibertas4.71979381883102015-12-15
μAraCervantes5.15867961606912015-12-15
αAriHamal2.019884129292016-07-20
βAriSheratan2.648903116362016-07-20
γ1AriMesarthim4.758832115022016-08-21
δAriBotein4.3514838197872016-09-12
αAurCapella0.0824608340292016-06-30
βAurMenkalinan1.9028360401832016-07-20
αBooArcturus-0.05696731248972016-06-30
βBooNekkar3.49735551332082016-08-21
γBooSeginus3.04710751277622016-08-21
εBooIzar2.35721051299882016-08-21
ηBooMuphrid2.68679271213702016-09-12
μ1BooAlkalurops4.31754111373912016-08-21
38BooMerga5.76724871309452016-09-12
CamTonatiuh5.80589521049852015-12-15
αCncAcubens4.2644066767562016-07-20
γCncAsellus Borealis4.6642806741982016-11-06
δCncAsellus Australis3.9442911744422016-11-06
ζ1CncTegmine4.6740167682552016-09-12
55CncCopernicus5.9543587757322015-12-15
α2CVnCor Caroli2.89631251124132016-07-20
βCVnChara4.24613171093582016-07-20
αCMaSirius-1.4432349489152016-06-30
βCMaMirzam1.9830324447432016-07-20
γCMaMuliphein4.1134045532442016-08-21
δCMaWezen1.8334444546052016-07-20
εCMaAdhara1.5033579520892016-08-21
ζCMaFurud3.0230122444022016-07-20
ηCMaAludra2.4535904583502016-07-20
αCMiProcyon0.4037279614212016-06-30
βCMiGomeisa2.8936188587152016-07-20
α2CapAlgedi3.581000641929472016-08-21
β1CapDabih3.051003451934952016-08-21
γCapNashira3.691069852060882016-08-21
αCarCanopus-0.6230438453482016-06-30
βCarMiaplacidus1.6745238800072016-07-20
εCarAvior1.8641037711292016-07-20
ιCarAspidiske2.2145556804042016-07-20
αCasSchedar2.24317937122016-08-21
βCasCaph2.287464322016-06-30
δCasRuchbah2.66668685382016-08-21
αCen ARigil Kentaurus-0.01716831286202016-11-06
αCen CProxima Centauri11.01708909999992016-08-21
βCenHadar0.61687021224512016-08-21
θCenMenkent2.06689331231392016-08-21
αCepAlderamin2.451051992032802016-07-20
βCepAlfirk3.231060322050212016-08-21
γCepErrai3.211167272224042015-12-15
ξCepKurhah4.261089172097902016-09-12
αCetMenkar2.5414135188842016-06-30
βCetDiphda2.04341941282016-08-21
ζCetBaten Kaitos3.748645113532016-09-12
οCetMira6.4710826143862016-06-30
αColPhact2.6526634377952016-07-20
βColWazn3.1227628394252016-07-20
αCrBAlphecca2.22762671390062016-07-20
βCrBNusakan3.66756951379092016-09-12
αCrvAlchiba4.02591991054522016-09-12
γCrvGienah2.58598031066252016-11-06
δCrvAlgorab2.94609651087672016-07-20
αCrtAlkes4.0853740952722016-09-12
αCru AaAcrux1.33607181082482016-07-20
βCruMimosa1.25624341111232016-07-20
γCruGacrux1.59610841089032016-07-20
αCygDeneb1.251020981973452016-06-30
β1CygAlbireo3.05959471839122016-07-20
γCygSadr2.231004531940932016-08-21
π1CygAzelfafage4.691071362066722016-09-12
αDelSualocin3.771019581968672016-09-12
βDelRotanev3.641017691965242016-09-12
18DelMusica5.481035271996652015-12-15
αDraThuban3.67687561232992016-06-30
βDraRastaban2.79856701591812016-08-21
γDraEltanin2.24878331640582016-08-21
δDraAltais3.07943761807112016-08-21
ξDraGrumium3.73875851635882016-09-12
ιDraEdasich3.29754581377592015-12-15
42DraFafnir4.82903441706932015-12-15
αEquKitalpha3.921049872024472016-08-21
αEriAchernar0.457588101442016-06-30
βEriCursa2.7823875331112016-07-20
γEriZaurak2.9718543250252016-07-20
εEriRan3.7316537220492015-12-15
ζEriZibal4.8015197203202016-09-12
ηEriAzha3.8913701183222016-09-12
θEriAcamar2.8813847186222016-07-20
ο1EriBeid4.0419587265742016-09-12
ο2EriKeid4.4319849269652016-09-12
αGemCastor1.9836850601792016-06-30
βGemPollux1.1637826625092016-06-30
γGemAlhena1.9331681471052016-07-20
δGemWasat3.5035550569862016-08-21
εGemMebsuta3.0632246483292016-07-20
ζGemMekbuda4.0134088529732016-09-12
ηGemPropus3.3129655429952016-07-20
αGruAlnair1.731092682099522016-07-20
α1HerRasalgethi3.37843451560142016-06-30
βHerKornephoros2.78808161488562016-08-21
δHerSarin3.12843791561642016-09-12
λHerMaasym4.41856931588992016-09-12
HerOgma8.16808381490262015-12-15
αHyaAlphard1.9946390817972016-07-20
αLeoRegulus1.3649669879012016-06-30
βLeoDenebola2.14576321026472016-06-30
γ1LeoAlgieba2.6150583894842016-07-20
δLeoZosma2.5654872976032016-07-20
ζLeoAdhafera3.4350335890252016-07-20
θLeoChertan3.3354879976332016-07-20
μLeoRasalas3.8848455855032016-09-12
οLeoSubra3.5247508838082016-09-12
αLepArneb2.5825985366732016-07-20
βLepNihal2.8125606360792016-07-20
α2LibZubenelgenubi2.75726221308412016-08-21
βLibZubeneschamali2.61747851357422016-08-21
αLyrVega0.03912621721672016-06-30
βLyrSheliak3.52924201746382016-08-21
γLyrSulafat3.25931941764372016-08-21
αOphRasalhague2.08860321595612016-07-20
βOphCebalrai2.76867421610962016-08-21
δOphYed Prior2.73795931460512016-10-05
εOphYed Posterior3.23798821467912016-10-05
ηOphSabik2.43840121551252016-08-21
λOphMarfik3.82808831488572016-09-12
αOriBetelgeuse0.4527989398012016-06-30
βOriRigel0.1824436340852016-06-30
γOriBellatrix1.6425336354682016-06-30
δOriMintaka2.2525930364862016-07-20
εOriAlnilam1.6926311371282016-07-20
ζOriAlnitak1.7426727377422016-07-20
κOriSaiph2.0727366387712016-07-20
λOriMeissa3.3926207368612016-07-20
αPavPeacock1.941007511939242016-07-20
αPegMarkab2.491139632180452016-06-30
βPegScheat2.441138812179062016-06-30
γPegAlgenib2.8310678862016-06-30
εPegEnif2.381073152067782016-07-20
ζPegHomam3.411120292149232016-08-21
ηPegMatar2.931121582151822016-08-21
θPegBiham3.521094272104182016-08-21
μPegSadalbari3.511127482161312016-08-21
51PegHelvetios5.491133572170142015-12-15
αPerMirfak1.7915863209022016-07-20
βPerAlgol2.0914576193562016-06-30
ξPerMenkib3.9818614249122016-09-12
οPerAtik3.8417448231802016-09-12
αPheAnkaa2.40208122612016-07-20
αPscAlrescha3.829487124462016-08-21
αPsAFomalhaut1.171133682169562015-12-15
ζPupNaos2.2139429668112016-08-21
ρPupTureis2.8339757675232016-09-12
αScoAntares1.06807631484782016-06-30
β1ScoAcrab2.56788201442172016-08-21
δScoDschubba2.29784011432752016-08-21
θScoSargas1.86862281595322016-08-21
λScoShaula1.62859271589262016-07-20
υScoLesath2.70856961584082016-08-21
αSgeSham4.39967571857582016-09-12
αSgrRukbat3.96953471818692016-07-20
β1SgrArkab Prior3.96952411814542016-10-05
β2SgrArkab Posterior4.27952941816232016-10-05
γSgrAlnasl2.98886351651352016-08-21
δSgrKaus Media2.72899311684542016-07-20
εSgrKaus Australis1.79901851690222016-07-20
ζSgrAscella2.60935061766872016-09-12
λSgrKaus Borealis2.82904961699162016-07-20
σSgrNunki2.05928551751912016-08-21
αSerUnukalhai2.63770701405732016-08-21
θ1SerAlya4.62929461756382016-08-21
αTauAldebaran0.8721421291392016-06-30
βTauElnath1.6525428354972016-07-20
εTauAin3.5320889283052015-12-15
ηTauAlcyone2.8517702236302016-06-30
16TauCelaeno5.4517489232882016-08-21
17TauElectra3.7217499233022016-08-21
19TauTaygeta4.3017531233382016-08-21
20TauMaia3.8717573234082016-07-20
21TauAsterope5.7617579234322016-08-21
23TauMerope4.1417608234802016-07-20
27TauAtlas3.6217847238502016-08-21
28TauPleione5.0517851238622016-06-30
αTriMothallah3.428796114432016-08-21
αTrAAtria1.91822731507982016-07-20
αUMaDubhe1.8154061956892016-06-30
βUMaMerak2.3453910954182016-06-30
γUMaPhecda2.41580011032872016-07-20
δUMaMegrez3.32597741065912016-06-30
εUMaAlioth1.76629561121852016-06-30
ζUMaMizar2.23653781166562016-06-30
ηUMaAlkaid1.85673011203152016-06-30
ιUMaTalitha3.1244127766442016-07-20
λUMaTania Borealis3.4550372890212016-07-20
μUMaTania Australis3.0650801897582016-07-20
νUMaAlula Borealis3.4955219982622016-07-20
ξUMaAlula Australis4.4155203982312016-07-20
οUMaMuscida3.3541704713692016-07-20
47UMaChalawan5.0353721951282015-12-15
80UMaAlcor3.99654771168422016-06-30
UMaIntercrus5.4146471816882015-12-15
αUMiPolaris1.971176788902016-06-30
βUMiKochab2.07726071318732016-07-20
γUMiPherkad3.00750971374222016-08-21
δUMiYildun4.35858221662052016-08-21
λVelSuhail2.2344816786472016-08-21
αVirSpica0.98654741166582016-06-30
βVirZavijava3.59577571028702016-08-21
γVirPorrima2.74619411103792016-07-20
εVirVindemiatrix2.85636081132262016-07-20
ηVirZaniah3.89601291072592016-09-12
ιVirSyrma4.07697011248502016-09-12
VirLich *
2015-12-15

*Lich = PSR B1257+12 (pulsar)

 

Eerste publicatie: 4 december 2016